GearBest Teslimat Yöntemleri ve Süreleri

GearBest — Sık sık online alışveriş yapmasanız bile, bu sitenin adını duymuşsunuzdur. Yine de hızlıca hatırlatmak isteriz: GearBest, Amazon veya eBay gibi bir e-ticaret platformudur.

Siteyi diğerlerinden ayıran, Çin markalarının (Xiaomi, Huawei, Lenovo vb.) ürünlerine odaklanmasıdır. Bu, GearBest’in çok rekabetçi fiyatlar sunmasına olanak sağlar; fiyatlar, ürünlerin doğrudan arzını sağlayan Çin pazarıyla neredeyse birebirdir. Bu daha sonra görüleceği gibi, teslimat sürelerini de açıklar.
Bir e-ticaret sitesini değerlendirme kriterlerinden biri de teslimat hizmetinin kalitesidir. Bu alanda, GearBest, müşterilerine birçok seçenek sunar. Bu site dünyanın dört bir yanına gönderim yapar, ve siparişinizi verirken çeşitli teslimat yöntemleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz.
Teslimat Yöntemi Nasıl Seçilir
Teslimat yönteminizi seçerken, üç ana kriteri göz önünde bulundurmalısınız:

  • İlki, adresinizdir. GearBest her yere gönderim yapar, ama teslimatın süreleri ve ücretleri değişkenlik gösterebilir. Bunlar esas olarak konumunuzda bağlıdır: büyük şehirlerin merkezlerine verilen hizmet daha iyidir ve bazı ülkeler diğerlerine göre daha iyi hizmet alırlar. Teslimattan sonra paketinizi kendiniz gidip almanız gerekse bile, iyi konumlanmış bir adres vermenizi öneririz.
  • İstediğiniz teslimat süresi. En hızlı teslimat süreleri, bekleyeceğiniz gibi, daha pahalıdırlar. Yine de, GearBest en fazla bir ay içinde teslimatı garanti eder. Süreci hızlandırmak isterseniz, ek bir ücret ile bu mümkündür. Bu, bütçenize göre yapacağınız bir seçimdir.
  • Ürünün sevkiyat kaynağı çok önemlidir. Depo ne kadar yakınsa, teslimat o kadar hızlı olacaktır. Siparişinizi verirken, ürün birden fazla depoda stoktaysa, tercih ettiğiniz depoyu seçebilirsiniz (tercihen kendi ülkenizde). Varsayılan depo seçimini değiştirmek ek ücrete tabi olabilir.

gearbest delivery
Son olarak, yolda olduklarından emin olmak için, tüm paketlerinizi takip etmenin mümkün olduğunu bilmenizi isteriz. Tek yapmanız gereken bir takip numarası istemek ve ilgili sitelere numarayı girmektir.

Kullanabileceğiniz Farklı Teslimat Yöntemleri

Standart Teslimat

Bu GearBest’in varsayılan ve en yaygın olarak kullanılan teslimat seçeneğidir. Anlaşılabileceği gibi, bu teslimat yöntemi ücretsizdir ve çoğu ülkeyi kapsar. Site her şeyi halleder; yapmanız gereken tek şey beklemektir. Siparişinizi almak için 8 gün ila 3 hafta arası beklemeniz gerekebilir.
Bu tür teslimatta mevcut iki seçenek şunlardır: “kayıtsız” ve “kayıtlı”. İkinci seçenek, parselinizin yolunu ve muhtemel varış tarihini bir takip numarası vasıtasıyla takip etmenize olanak sağlar.

“Öncelikli Hat” Öncelikli Teslimat

Bu ideal teslimat yöntemidir. Bu, coğrafi bölgeniz kapsam içinde olsa bile, ki Fransa’nın büyükşehirlerinden birinde yaşıyorsanız genelde öyledir, tercih edilen seçenektir. GearBest, yerel hizmetlerle ortaklık kurarak çok daha güvenilir bir teslimat hizmeti sunar. Fransa’da, bu “Fransız Hattı” veya “AB hattı”dır. Burada, siparişinizi almak için Fransız “La Poste” gibi normal dağıtım kanallarına erişiminiz olur. Teslimat süreleri 1-2 hafta arasında değişir. Bunun avantajı, GearBest’in normal dağıtım kanallarından çok daha güvenilir olmasıdır ve sorun yaşadığınızda, kim ile konuşacağınızı bilirsiniz. Paketiniz ayrıca doğrudan postaneden takip edilir. Küçük bir dezavantaj ise, ücretsiz teslimatın belirli ürünlerle sınırlı olabilmesidir. Çoğu ürün ek ücrete tabidir, ancak çoğu durumda bu gözardı edilebilir bir ücrettir. Her halükarda, lütfen sipariş verirken sorunuz.

Hızlı Teslimat

Bu en hızlı ve en güvenli teslimat yöntemidir. Maalesef bu yöntemi en pahalısı yapan da budur. Bu seçenek ile GearBest, teslimatı sağlamak için DHL veya FedEx gibi özel sağlayıcılarla çalışır. Hizmet kalitesi ve bir haftadan kısa bir sürede teslim edilme ihtimali, tabii ki, yüksektir. Ancak, maliyeti, aşağıdaki ek ücretler sebebiyle yükselebilir:

  • Önce, teslimat sağlayıcıya ödeme yaparsınız. Bu ücret ürünün ağırlığına, boyutuna ve benzer koşullara bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.
  • Sonra, gümrük ücretleri gelir. Bunlar sorun olabilir, bazen ürünün değerinin %100’üne varabilirler.

GearBest gibi bir siteyi kullanmanın asıl amacı tasarruf etmek olduğundan, bu teslimat yöntemini – avantajları bir yana – kullanmamak en iyisidir. Ancak uzaktaki adresler için bu, bazen mevcut tek seçenektir.