GearBest’te Doğru Ödeme Yöntemini Seçme

Tanınmış e-ticaret platformu GearBest.com’da hayallerinizdeki ürünü buldunuz ve GearBest promosyon kodunuzu girdikten sonra satın alma işlemini tamamlamaya hazırsınız. Ancak hangi ödeme yöntemini kullanacağınızdan emin değilsiniz ya da işlem sırasında sorun mu yaşıyorsunuz? Endişelenmeyin – bu yazı size yardımcı olacak.

Kredi veya Banka Kartı ile Ödeme

Internet üzerindeki en yaygın ödeme yöntemi olan kredi veya banka kartıyla ödeme, harici bir kullanıcı hesabı gerektirmez. Gearbest.com şu kartları kabul eder: American express, Discover Network, Diners Club International, JCB, CB, Mastercard, Mastercard Debit, Maestro, Visa, Visa Debit ve Visa Electron.

Ödeme sırasında, GearBest sizden hangi kart türünü kullanacağınızı seçmenizi isteyecektir, daha sonra (kartınızın ön yüzünde bulunan) kart numarasını ve son kullanma tarihini, ve CVC veya güvenlik numarasını (kartınızın arkasında bulunan 3 haneli kod) girmeniz gerekir. Bankanızın SMS ile onay kodu göndermek gibi ek güvenlik önlemleri alabileceğini lütfen unutmayın. Uygun olduğunda, cep telefonunuzu açık ve yakınınızda tuttuğunuzdan emin olun.
Alternatif olarak, banka bilgilerinizi GearBest’e vermeden ödeme yapmanızı sağlayan PayPal web sitesi üzerinden kartla ödeme yapmanız da mümkündür. Bu yöntemi seçtikten sonra, PayPal web sitesine yönlendirileceksiniz, oradan aynı yukarıda açıklandığı şekilde ödemenizi yapabilirsiniz.

Kredi veya Banka Kartı ile Ödeme

PayPal

Dünya çapında 200 milyondan fazla kişi tarafından kullanılan PayPal, çevrimiçi olarak en önde gelen güvenli ödeme hizmetidir. Bir PayPal hesabı, satın almak istediğiniz her e-ticaret sitesine bankacılık ayrıntılarınızı vermek zorunda olmadığınızdan, çekici olabilir. Bir PayPal hesabınız varsa ve Gearbest.com üzerinde alışveriş yaparken bu hesabı kullanmak istiyorsanız, ödeme yönteminizi seçerken PayPal’ı seçmeniz yeterlidir. PayPal web sitesine otomatik olarak yönlendirilirsiniz, oradan hesabınıza giriş yapıp ödemenizi tamamlayabilirsiniz.

Paypal

Google Pay

Aynı PayPal gibi, Google’da güvenli bir çevrimiçi ödeme hizmeti sunar. Android işlemcili uygulamaların alımını kolaylaştırmak için oluşturulmuş bu ödeme yöntemi, akıllı telefon ve tablet gibi cihazlarda kullanıma özellikle uygundur. Bu ödeme yöntemini kullanmak istiyorsanız, lütfen ödeme yönteminizi seçerken tercihinizi bu yöntemden yana kullanın. Google hesabınıza otomatik olarak yönlendirilirsiniz, ve daha önceden hesabınıza kayıtlı bir kredi kartı seçmeniz istenir.

google pay

Havale

Kredi veya banka kartınız yoksa veya çevrimiçi ödeme için kullanmak istemiyorsanız, GearBest üzerinden yaptığınız alışverişi havale ile ödeyebilirsiniz. Ödeme yönteminizi seçme aşamasına geldiğinizde, lütfen sohbet veya e-posta üzerinden müşteri hizmetleri ile iletişime geçin, onlar ödeme için gerekli bilgileri size ileteceklerdir. Ödeme yapma adımları aşağıdaki gibidir:

  1. Çevrimiçi bir GearBest danışmanıyla iletişim kurun ve bu siparişinizi banka havalesiyle yapmak istediğinizi belirterek sipariş numaranızı girin.
  2. GearBest’in banka bilgilerini not alın.
  3. Transferi yapmak için bankanızla iletişime geçin. Lütfen unutmayın: transfer notunda soyadınız ve sipariş numaranız olmalıdır. Ek olarak, GearBest’in sipariş tutarının tamamını alması için, TÜM havale ücretlerini ödediğinizden emin olunuz.
  4. Havale onayının bir kopyasını göndermek için yeniden GearBest danışmanıyla iletişime geçin.

havale

Western Union

GearBest, yakın gelecekte Western Union ile ödemeleri kabul etmeyi planlıyor. Dünyanın neredeyse her yerinde mevcut olan bu değer transfer hizmeti, Fransız şehirlerinin ciddi bir kısmında bulunan işlem kabinleri sayesinde nakit ödemelerinizi alma avantajı sunar. Bu hizmet çevrimiçi olarak da kullanılabilir ve havale yanında kart ile ödemeleri de kabul eder. GearBest bu hizmeti sunmaya başladığında, ödeme talimatları için lütfen müşteri hizmetleriyle iletişime geçin.

Ödeme Güvenliği

GearBest platformu, piyasada bulunan en iyi veri şifreleme protokollerini kullanır. Ayrıca PayPal’ın sertifikalı bir üyesidir.

Sonuç Olarak

Her zaman olduğu gibi, internet dünyasında herkesin kendi kişisel zevkleri ve kullanım alışkanlıkları vardır. GearBest sitesi çeşitli ödeme yöntemleri sunmaktadır ve herkes kendisi için uygun olanını seçebilir. Basitlik arayan alıcılar için, çevrimiçi olarak kredi kartıyla ödeme yapmak oldukça uygundur. Çevrimiçi cüzdan kullanıcıları PayPal ve Google Pay’ı kullanabilirler. Son olarak kart kullanmadan alışveriş yapmak isteyenler için, havale ile ödeme – ve gelecekte Western Union ile ödeme – uygun bir alternatiftir.

GearBest’teki en iyi ödeme yöntemi nedir? Seçmenize yardımcı olmak amacıyla Fransız kullanıcılarımız için müsait tüm seçenekleri inceledik.